• نظرها: 0
  • تاریخ انتشار: ۱۲:۰۳:۱۸ | سه شنبه, ۲۱ / مهر / ۱۳۹۴
  • در اطلاعات فنی بتن
  • توسط admin
  • نمایش ها: 774
  • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0

مقادیر اسلامپ در طرح اختلاط بتن به روش آیین نامه BS

اسلامپ مناسب برای بتن تازه بر اساس تجربه و با توجه به نوع کار بتنی ، انتخاب می گردد . متناظر با هر محدوده اسلامپ ، وضعیتی از درجه کارایی تعریف می شود .

اسلامپ 0 الی 25 میلیمتر به عنوان درجه کارایی خیلی پایین ، اسلامپ 25 الی 50 به عنوان درجه کارایی پایین ، اسلامپ 50 الی 100 میلیمتر به عنوان درجه کارایی متوسط و نهایتا اسلامپ 100 الی 180 میلیمتر به عنوان درجه کارایی بالا معرفی می شود .

در انتخاب اسلامپ اگر تجربه قبلی موجود نباشد ، می توان از توصیه های زیر استفاده کرد :

اسلامپ 0 الی 25 میلیمتر : برای کف ها و جاده های بتنی که با ماشین های ویبره اتوماتیک مرتعش می شوند ، مناسب است . در حد بالایی ، این محدوده از اسلامپ ، ممکن است بتن با ماشین های ویبره کنترل شونده با دست ، مرتعش شود .

اسلامپ 25 الی 50 میلیمتر : برای کف ها و جاده های بتنی که با ماشین های ویبره کنترل شونده با دست مرتعش می شوند ، مناسب است . در حد بالایی این محدوده از اسلامپ ، ممکن است بتن های ساخته شده از دانه های گرد یا نامنظم به صورت دستی مرتعش شوند . همچنین از این محدوده اسلامپ ، می توان در بتن ریزی بدون ویبره فونداسیون ها و یا بتن ریزی همراه با ویبره مقاطع بتنی با آرماتور کم ، استفاده نمود .

اسلامپ 50 الی 100 میلیمتر : برای بتن مسلح معمولی با تراکم دستی و نیز برای مقاطع با آرماتوربندی زیاد و با ارتعاش ، مناسب است . در حد پایین این محدوده از اسلامپ ، دال های مسطح با دانه های شکسته که با دست متراکم می شوند قرار می گیرند .

اسلامپ 100 الی 180 میلیمتر : برای مقاطعی با آرماتوربندی انبوه و متراکم مناسب است . این محدوده از اسلامپ معمولا معمولا برای ویبره کردن مناسب نیست .


دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: فیلد اجباری. غیر فعال
وبسایت::
کد امنیتی:: فیلد اجباری.
دیدگاه: فیلد اجباری.