فوق روان کننده پلی کربوکسیلاتی

یک افزودنی کاملا جدید و تخصصی و فوق روانساز مایع بر پایه پلی کربوکسیلیک اصلاح شده می باشد که برای بتن های ویژه و سایت های کاری تخصصی بتن طراحی گردیده است . بتن های خودترازشونده و خود متراکم شونده ویژه و بتن هایی که الزامات آیین نامه ای آن به حداقل رساندن نسبت آب به سیمان را در حد نهایت درخواست نموده باشد و یا در کارگاه های خاص و حساسی که افت اسلامپ با دیگر مواد فوق روانساز قابل تحمل نباشد ، همگی از مواردی است که موارد ویژه کاربرد این ماده به حساب می آیند.

ویژگی ها و اثرات :

 افزایش و بالا بردن مقاومت بتن با حداکثر دانسیته

 افزایش دوام و پایایی بتن

 کاهش نسبت آب به سیمان

موارد کاربرد :

 استفاده در بتن های ویژه تخصصی SCC یا خود متراکم شونده

 استفاده در بتن های ویژه خود تراز شونده SLC

 استفاده در بتن های ویژه آماده با فاصله حمل نسبتا طولانی

 استفاده در بتن های ویژه و تخصصی که سطوح با پرداخت عالی و با صرف حداقل انرژی نیاز دارند

میزان مصرف :

میزان مصرف نرمال 0.3 تا 1.6 درصد وزن سیمان مصرفی در بتن می باشد . دوزهای بالاتر برای مصارف ویژه توصیه می گردد ولی کلیه دوزهای مصرف قبل از بکارگیری باید مورد آزمایش قرار گیرند .

دستورالعمل مصرف :

فوق روان کننده پلی کربوکسیلاتی یک افزودنی آماده مصرف می باشد که ترجیحا می بایست در بچینگ به بتن اضافه گردد . بهتر است ترتیب ریختن مواد در بچینگ طوری طراحی گردد که ابتدا مصالح به همراه بیش از نیمی از آب مورد نیاز طراح اختلاط وارد بچینگ شود، سپس فوق روان کننده پلی کربوکسیلاتی به بتن در حال ساخت اضافه گردد .

مشخصات فیزیکی و شیمیایی :

رنگ : مایع قهوه ای روشن

وزن مخصوص :1.05 کیلو گرم بر لیتر

مقدار کلراید : فاقد یون کلر

نقطه اشتعال : ندارد

بسته بندی :

 گالن های 20 لیتری یا بشکه های 220 لیتری

ملاحظات :

نکات ایمنی : در هنگام اجرا حتما از عینک و دستکش استفاده شود . در صورت تماس با چشم ، چشم را با آب فراوان و خنک شستشو داده و به پزشک مراجعه شود . در صورت تماس با پوست آن را با آب و صابون بشویید و در صورت بروز حساسیت با پزشک مشورت نمایید .