خمیر کاشت میلگرد عمودی

این محصول مخلوطی 3 جزئی(A,B,C) بر پایه رزین اپوکسی است که قابلیت چسبندگی آن با استفاده از افزودنی های شیمیایی تقویت شده و برای کاشت یا هم پوشانی میلگرد ها در کف سازه های بتنی کاربرد دارد.

خمیر کاشت میلگرد عمودی با استانداردهای ذیل مطابقت دارد :

ASTM C881 , ASTM E1512


ویژگی ها و اثرات:

چسبندگی فوق العاده به بتن و فولاد

مقاومت شیمیایی زیاد

طول عمر بیشتر از طول عمر بتن

عدم جذب آب

دارای خاصیت خود متراکم شوندگی


موارد کاربرد:

کاشت میلگرد و انکربولت در بتن یا سنگ

نصب و ثابت سازی قطعات فلزی،بتنی ،سنگی و...


میزان مصرف:

ابتدا حجم آرماتور را از حجم حفره مورد نظر کسر کرده سپس با توجه به حجم باقیمانده و وزن مخصوص خمیر کاشت میلگرد میزان مصرف برآورد می گردد.


دستورالعمل مصرف:

مقاطع اجرا کار می بایست کاملا خشک ،تمیز و عاری از هر گونه چربی ، رطوبت،زنگ زدگی ، گرد و غبار،ذرات سست و ناپایدار باشد. همچنین مقاطعی از میلگرد که در تماس با خمیر کاشت میلگرد قرار دارد جهت افزایش چسبندگی بهتر است قبل از اجرا به روش مناسب زنگ زدایی گردد.

ابتدا دو جزء A, C را به وسیله همزن برقی(دریل+پره) حدود 2 الی 4 دقیقه تا حصول اطمینان از اختلاط کامل مخلوط نمایید سپس جزءB را به مخلوط فوق الذکر اضافه نموده و عمل اختلاط 3 جزء را تا زمان بدست آوردن مخلوط همگن نهایی ادامه دهید. مخلوط آماده مصرف بصورت خمیری بوده و بایستی بصورت گلوله های کوچک به داخل حفره فرستاده شود و میلگرد پس از چرخاندن در محل خود ثابت شود. سپس مابقی خمیر را با کاردک از روی سطح تمیز نمایید.ضمنا حداکثر مدت زمان اجرا بعد از اختلاط 3 جزء 20 دقیقه می باشد.


مشخصات فیزیکی و شیمیایی:

رنگ: سیاه

حالت فیزیکی: جزء A(مایع) جزءB (مایع) جزءC( پودر)

وزن مخصوص: 

زمان گیرش اولیه: 6 الی 8 ساعت

زمان مقاومت نهایی: 7 روز

ملاحظات:

شرایط نگهداری: ظرف در بسته به دور از تابش نور خورشید و رطوبت و یخ زدگی(محدوده دمایی10+ تا 30+ درجه سانتی گراد)

مدت نگهداری: یکسال در بسته بندی اولیه

نکات ایمنی:استفاده از عینک ،دستکش و ماسک ایمنی در زمان اجرا توصیه می گردد.در صورت تماس با پوست و چشم با آب فراوان شسته شود. در صورت بلعیدن بلافاصله به پزشک مراجعه شود.هر گونه جرقه و روشن نمودن شعله در محیط اجرا ممنوع می باشد.محیط اجرا باید دارای سیستم تهویه مناسب باشد. هرگز برای رقیق نمودن این ماده از حلال استفاده ننمایید. اجزا مایع خمیر کاشت میلگرد قابل اشتعال است در نتیجه هرگز این اجزاء را در مجاورت منابع گرم و شعله قرار ندهید.