چسب بتن SA12

این محصول برپایه پلیمرهای اصلاح شده مناسب جهت ساخت ملات های چسبنده بر روی سطوح بتن و به عنوان ماده آب بند و واسطه چسبنده قوی برای تعمیرات سطوح بتنی و سیمانی تولید گردیده است.

این محصول با استانداردهای ذیل مطابقت دارد :

ASTM C1059, C1042, C1440

ویژگی ها و اثرات:

·                افزایش مقاومت چسبندگی ملات به بتن قدیم بدون استفاده از تورهای فلزی

·                انعطاف پذیری مناسب

·                کاهش ترک ناشی از  عدم جمع شدگی

·                افزایش مقاومت کششی، خمشی و سایشی

·                افزایش مقاومت در مقابل سیکل های یخبندان

·                مقاوم در برابر نمک های یخ زدا

موارد کاربرد:

·                تهیه ملات و اندودهای آب بندی منابع آب، استخر، طرح های فاضلاب، تصفیه خانه، سطوح بتنی دیوار و کف کارخانجات مختلف ، انبارها، پارکینگ و زیرسازی جهت کفپوش

·                تقویت چسب کاشی پودری

·                تقویت ملات های بندکشی

·                تهیه ملات چسبنده برای صافکاری سراسری سطح بتن بجای استفاده از توری های فلزی

·                تهیه ملات های چسنده با ماسه و سیمان و خاک سنگ جهت نصب سرامیک و سنگ

میزان مصرف:

میزان مصرف برای ملات سیمانکاری حدود 800 گرم جهت پوشش دهی یک مترمربع به ضخامت 1 سانتیمتر و برای ملات نرمه کشی 300 گرم جهت پوشش دهی یک مترمربع به ضخامت 3 میلیمتر می باشد.

دستورالعمل مصرف:

ابتدا سطح زیرکار از هرگونه آلودگی، چربی، گرد و غبار و پوسیدگی های سطحی زدوده گردد.ترک های عمیق و سطحی با وسایل مکانیکی باز شود.سپس قبل از هر اجرا پرایمر با نسبت 1 به 3 چسبSA12 و آب با قلم مو روی سطح بتن اجرا گردد.

Ø             طریقه ساخت ملات آستر تعمیراتی و اندودکشی(پلاستر کاری) سراسری:

ابتدا یک پیمانه چسبSA12 را با یک الی دو پیمانه آب مخلوط نموده و سپس محلول بدست آمده بعنوان آب ملات به ملات خشک اضافه گردد. این ملات بعنوان اندود آستری به ضخامت حداکثر 15 میلیمتر بر روی سطوح بتنی و آجری بصورت سنتی قابل اجرا می باشد. برای ضخامت های بیشتر با فاصله زمانی حداقل 4 ساعت تکرار می گردد. ملات فوق بصورت تعمیرات موضعی و اجرای اندود سراسری قابل استفاده می باشد.

Ø             طریقه ساخت ملات نرمه کشی موضعی و سراسری:

برای تهیه اندود نرمه کشی، سیمان و پودر سنگ را به نسبت 1 به 3 مخلوط کرده و سپس بجای آب از محلول( یک پیمانه چسبSA12 به اضافه یک الی دو پیمانه آب) به اندازه مورد نیاز اضافه کرده تا ملات نرم کشی آماده گردد. ملات حاصله به ضخامت حداکثر 3 میلیمتر بر روی سطح آستر بعد از پرایمر با ماله فلزی اجرا و صافکاری می گردد. از این ملات می توان به فاصله 24 ساعت بر روی نقاط ضعیف در منابع آب در دو لایه اجرا نمود. در مواضعی که نیاز به مسلح کردن سطح است بلافاصله پس از اجرا می توان از مش آکریلیک روی سطح خوابانده و ماله کشی تا ملات از روزنه مش خارج و روی سطح ایجاد یک پوشش از اندود گردد. ملات آستر و  رویه بالا را می توان به تنهایی جهت آب بندی استفاده نمود. برای بالا بردن ضریب اطمینان می توان از مش آکریلیک بصورت موضعی یا سراسری استفاده نمود. جهت آب بندی منابع آب و فاضلاب بدون استفاده از مش آکریلیک، از پرایمر، آستر، پرایمر و ملات نرمه کشی فوق به ترتیب استفاده نمود. پس از اجرای اندود تا 5 روز سطح دور از تابش آفتاب مرطوب نگه داشته و پس از 10 روز سطح جهت آب بندی قابل استفاده می باشد.

Ø             تعمیر بتن اکسپوز و آماده سازی سطوح برای رنگ آمیزی :

برای مواضعی که دامنه تخریب زیاد و عمیق است از ملات آستر در چند مرحله و نرمه کشی فوق استفاده می گردد. بتونه کاسماتیک برای مواضعی که سطح بتن نیاز به بتونه کاری دارد از پودر کاسماتیک سفید و طوسی همراه با محلول50 درصد SA12 با آب استفاده می گردد. بتونه حاصله بوسیله کاردک در چند نوبت روی سطح کشیده تا سطح صاف گردد. از بتونه فوق جهت صافکاری روی سطوح سیمانی در نمای ساختمان و سقف و بدنه و محوطه استخر استفاده می گردد.

Ø             ملات نصب سنگ :

از محلول 30 درصد چسبSA12 با آب در ماسه و سیمان ملات چسبنده جهت نصب سنگ بر روی کف تهیه می گردد. میزان مصرف در هر مترمربع به ضخامت 2 میلیمتر، یک کیلوگرم می باشد.

Ø             تقویت چسب کاشی پودری:

از محلول 50 درصد چسبSA12 با آب بعنوان عامل تقویت کننده در چسب کاشی پودری استفاده می گردد.

Ø             بتونه سنگ:

از محلول 30 تا50 درصد چسب SA12 با آب با پودر سنگ نرم و سیمان سفید، بتونه جهت پرکردن تخلخل های سنگ تراورتن استفاده می گردد. میزان مصرف بستگی به تخلخل سنگ دارد(200-100 گرم در هر مترمربع)

مشخصات فیزیکی و شیمیایی:

·                رنگ: شیری

·                وزن مخصوص:1/05 کیلوگرم بر لیتر

·                میزان اسیدیته(PH):6/5

·                چسبندگی سطح بتن و ملات اصلاح شده: یشتر از 20 کیلوگرم بر سانتی متر مربع

·                چسبندگی بتن جدید به قدیم: بیشتر از 30 کیلوگرم بر سانتی متر مربع

بسته بندی:

·                سطل 8 کیلوگرمی

ملاحظات :

·                شرایط نگهداری: در انبار سرپوشیده و خنک

·                مدت نگهداری: یکسال در بسته بندی اولیه