رنگ استخری

این رنگ بر پایه رزین های اکریلیک پایه آبی بهبود یافته با خاصیت ویژه آب بندی می باشد که با پر کردن ترک های مویین  مقاطع زیرآیند پوششی یک پارچه را برای ایزولاسیون سطوحی که در مجاورت دائم با فاز آبی و رطوبت هستند ایجاد می نماید .


ویژگی ها و اثرات :

·       چسبندگی بسیار زیاد به انواع زیر سازی ها

·       عدم جذب آب

·       ماندگاری طولانی در محیط های مستغرق

·       انعطاف پذیری بالا و قابلیت پوشاندن ترک ها

 موارد کاربرد :

·       رنگ آمیزی سقف تاسیسات ساختمان

·       رنگ آمیزی استخر ها و آب نماها، جکوزی و سقف سونای بخار

·       رنگ آمیزی دریاچه های مصنوعی

میزان مصرف :

برای پوشش1 متر مربع سطح در دولایه، حدود 500-450 گرم مورد نیاز می باشد.

 دستور العمل مصرف :

تمامی مقاطع بتنی یا سیمان کاری شده با توجه به شرایط محیطی باید حداقل به مدت 28 روز دست نخورده بمانند تا کاملا خشک و محکم گردند. تمامی ترک های بیش از 0.5 میلیمتر باید بصورت جناقی(V شکل) باز شده و برای پرنمودن این مقاطع و تسطیح مقاطع ناهموار از ترمیم کننده بتن استفاده شود. سطوح قدیمی، آلوده و غبارآلود را با روش های مکانیکی یا با پاشش آب فشار قوی(water jet) طبق روش های متداول تمیز شده و اجازه داده شود تا خشک شود. رنگ استخری را با استفاده از قلم مو ، غلطک یا پیستوله روی سطح مورد نظر اجرا شود پس از آماده سازی سطوح و با توجه به نوع وسیله اجرا، می توانید رنگ استخری را با مقدار متناسبی آب شیرین با استفاده از میکسر مناسب(دریل+پره) به آرامی مخلوط نموده تا کاملا یکنواخت گردد. معمولا برای اعمال رنگ با غلطک 15 الی 20 درصد و برای اعمال با قلم مو 20 الی 25 درصد آب کافی می باشد.توجه داشته باشید در صورتی که آب بیش از حد مورد نیاز استفاده شود ، پوشش دهی و کیفیت رنگ کاهش می یابد .

خصوصیات فیزیکی و شیمیایی :

·       حالت فیزیکی :  مایع ویسکوز

·       وزن مخصوص : 1.4 گرم بر سانتی متر مکعب

·       زمان خشک شدن سطحی: 1.5 تا 3 ساعت

·       زمان خشک شدن نهایی : 3 تا 7روز

·       دمای مناسب زیرآیند جهت اجرا: 10+ تا 35+ درجه سانتی گراد

ملاحظات:

·       شرایط نگهداری: ظرف در بسته به دور از تابش نور خورشید و رطوبت و یخ زدگی(محدوده دمایی10+ تا 30+ درجه سانتی گراد)

·       مدت نگهداری:یکسال در بسته بندی اولیه

·       نکات ایمنی : این ماده در محدوده مواد خطر ساز برای سلامتی و محیط زیست قرار ندارد با این وجود به هیچ عنوان نباید بلعیده شود یا با چشم تماس داشته باشد.  این ماده سمی نمی باشد اما در هنگام کار دستکش، عینک و لباس کار استفاده گردد .در صورت برخورد اتفاقی با پوست یا چشم باید فورا با آب شیرین فراوان شسته شود . در صورت بلعیده شدن فورا به پزشک مراجعه شود . این ماده آتش زا نیست .